W Krakowie i okolicach

Dziennik Polski o manifestacji 17 września

Posted by jw w dniu Wrzesień 17, 2008

 

Przed 69 laty o godzinie 3 nad ranem wojska sowieckie przekroczyły naszą wschodnią granicę

 

17 września 1939. Było, nie minęło…

Manifestacje o godzinie 17

 

Dziś o godz. 17 pod konsulatem rosyjskim na pl. Biskupim 7 w Krakowie odbędzie się manifestacja upamiętniająca 69. rocznicę wtargnięcia wojsk sowieckich do Polski w 1939 r. Pikietujący będą również demonstrowali przeciwko aktualnej agresji Rosji wobec Gruzji. – Chcemy, aby młody człowiek w Europie był solidarny w imię wspólnych celów, w myśl hasła przyświecającego naszym przodkom – „Za wolność naszą i waszą” – przekutego dla dzisiejszych czasów – mówił Andrzej Fus podczas konferencji prasowej poświęconej pikiecie planowej przez krakowską „Solidarność”.

– Po 1945 roku władze PRL starały się zatuszować ludobójstwa, jakich dopuściła się armia ZSRR na polskim społeczeństwie. Tego wszystkiego nie możemy pokryć kurzem niepamięci! – apeluje Ryszard Bocian, jeden z organizatorów manifestacji.

Po przemówieniach pod konsulatem odbędzie się przemarsz ul. Floriańską na wiec pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym. Organizatorami demonstracji są stowarzyszenia kombatanckie i niepodległościowe, „Solidarność” oraz Klub „Gazety Polskiej”.

Pikiety odbędą się w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku, podobnie jak w Krakowie, o godz. 17 przed instytucjami rosyjskimi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: