W Krakowie i okolicach

Apel Oddziału IPN w Krakowie

Posted by jw w dniu Październik 10, 2008

Apel Oddziału IPN w Krakowie w sprawie rocznic: 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, 30. rocznicy powstania Konfederacji Polski Niepodległej oraz 30. rocznicy powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów

W związku ze zbliżającą się 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Krakowie planuje przygotowanie na wrzesień i październik przyszłego roku unikalnej wystawy, poświęconej udziałowi Polaków w kampanii wrześniowej 1939 roku. Zgodnie ze wstępną koncepcją scenariusza elementami ekspozycji mają być: mundury i uzbrojenie oraz sprzęt łączności obydwu walczących stron, fotografie, dokumenty, plakaty i druki propagandowe.
Zwracamy się z apelem o przekazywanie tego typu pamiątek (ewentualne wypożyczanie w celu skopiowania) do OBEP IPN w Krakowie przy ul. Reformackiej 3.
Prosimy o kontakt z kierownikiem Referatu Wystaw Teodorem Gąsiorowskim, tel. kom. 0666-010-603, e-mail Teodor.Gasiorowski@ipn.gov.pl

W związku ze zbliżającą się 30. rocznicą powstania Konfederacji Polski Niepodległej (pierwszej niezależnej struktury partyjnej w Polsce rządzonej przez komunistów) Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Krakowie planuje na czerwiec 2009 r. przygotowanie wystawy poświęconej działalności niepodległościowej tej partii, obejmującej lata 1979–1989. Zgodnie ze wstępną koncepcją scenariusza elementami ekspozycji mają być: fotografie, dokumenty, plakaty i druki propagandowe.
Zwracamy się z apelem o przekazywanie tego typu pamiątek (ewentualne wypożyczanie w celu skopiowania) do OBEP IPN w Krakowie przy ul. Reformackiej 3.
Prosimy o kontakt z Maciejem Zakrzewskim z Referatu Wystaw, tel. 012-426-21-35, e-mail Maciej.Zakrzewski@ipn.gov.pl

W związku ze zbliżającą się 30. rocznicą powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów (organizacji studenckiej założonej w 1980 r. przez ludzi związanych z niepodległościową i antykomunistyczną tradycją ruchów społecznych) Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Krakowie planuje na maj 2010 roku przygotowanie wystawy poświęconej działalności tej organizacji. Zgodnie ze wstępną koncepcją scenariusza elementami ekspozycji mają być: fotografie, dokumenty, plakaty, druki propagandowe i przedmioty związane z działalnością NZS.
Zwracamy się z apelem o przekazywanie tego typu pamiątek (ewentualne wypożyczanie w celu skopiowania) do OBEP IPN w Krakowie przy ul. Reformackiej 3.
Prosimy o kontakt z Joanną Dutką z Referatu Wystaw, tel. 012-426-21-35, tel. kom. 0666-010-650, e-mail Joanna.Dutka@ipn.gov.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: