W Krakowie i okolicach

HANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIE

Posted by jw w dniu Czerwiec 6, 2009

HANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIE

Niezależna pl logo

Ryszard Kapuściński dla Niezalezna.pl, 05-06-2009

W 1997 r., w 19. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II, na krakowskich Błoniach stanął 26-tonowy granitowy „papieski” głaz. Teraz, dokładnie w tym samym miejscu, władze Krakowa na czele z prezydentem Jackiem Majchrowskim postanowiły zorganizować „Selector Festival”, czyli wielki koncert muzyki elektronicznej.

Mija dokładnie 30 lat od I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Wśród wielu miast odwiedzonych wtedy przez Papieża był Kraków. Msze święte z udziałem Papieża były odprawiane na Błoniach w latach: 1979, 1983, 1987, 1997 i 2002. Dla upamiętnienia tych wydarzeń w miejscu, gdzie zwykle budowany był ołtarz, w 1997 r, w 19. rocznicę pontyfikatu, na Błoniach stanął 26-tonowy granitowy głaz. Przywieziono go z ukochanych przez Papieża Tatr. „Tu es Petrus” (Ty jesteś Skałą) – taki napis umieszczono na olbrzymim głazie. Dwa dni po śmierci Jana Pawła II z krakowskiego Rynku na Błonia przyszło ok. miliona ludzi w „Białym Marszu Wdzięczności”.

Dzisiaj, po śmierci Jana Pawła II każdego dnia gromadzą się w tym miejscu setki osób, które palą znicze, składają kwiaty i modlą się.

Dokładnie w tym samym miejscu, 30 lat od I pielgrzymki Papieża Jana Pawła II, władze Krakowa na czele z prezydentem Jackiem Majchrowskim postanowiły zorganizować „Selector Festival”, czyli wielki koncert muzyki elektronicznej. Wybudowano olbrzymie namioty o łącznej powierzchni 6 tys. m kw. – w jednym takim namiocie zmieści się ok. 12 tys. osób. Wśród wielu zespołów które wystąpią podczas festiwalu, są takie jak np. pochodzący z Sao Paulo CSS; nazwa tej brazylijskiej grupy wywodzi się od skrótu „cansei de ser sexy”, co z portugalskiego można przetłumaczyć jako „zmęczona od bycia sexy” – nie przeszkadza to liderce grupy posługiwać się pseudonimem Lovefoxxx. W najbliższym sąsiedztwie Głazu umieszczono dziesiątki szaletów i znakomicie zaopatrzoną wielką piwiarnię.

Vis a vis, kilkanaście metrów dalej, znajduje się główne wejście do założonego w 1889 roku, na powierzchni 22 ha, Parku Miejskiego dr. Henryka Jordana, popularnego wśród krakowian miejsca rodzinnych spotkań.

Należy zadać sobie pytanie, dlaczego władze Krakowa postanowiły zorganizować tą kontrowersyjną imprezę w tym miejscu? Dlaczego termin festiwalu wyznaczono dokładnie w rocznicę I Mszy Świętej Jana Pawła II na Błoniach? Komu zależy na zbezczeszczeniu tego świętego dla wielu Polaków miejsca?

Na krakowskich Błoniach Jan Paweł II w homilii skierowanej do ok. 2 mln wiernych powiedział: „Musicie być mocni! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego!”.

W sobotę, 6 czerwca, o godz. 16, gdzie zwykle stał ołtarz, a dzisiaj leży symboliczny Głaz, mieszkańcy Krakowa organizują pikietę, przeciwko tej haniebnej prowokacji władz miasta Krakowa.

Ryszard Kapuściński

Witam serdecznie !

 

To właśnie dziś, 6 czerwca mija dokładnie 30 lat, jak Ojciec Święty Jan
Paweł II, po raz pierwszy jako Papież, postawił stopę na Krakowskich Błoniach. / postulowałem po Jego śmierci, by nazwać  Błonia Jego imieniem, ale i prezydent Majchrowski i Rada Miasta  odrzuciła ten wniosek. Wróćmy do tego pomysłu, może wtedy będzie trudniej wrogom Kościoła  plugawić święte miejsca

Zachęcam wszystkich do modlitewnego czuwania przy Skale Jana Pawła II,
na Błoniach od strony ul 3 Maja,

o godz. 16. 00

dziś, tj w sobotę 6 czerwca 2009 r.


Niech to spotkanie, będzie też protestem przeciw temu, co się w tym  czasie dzieje na Błoniach, tuż przy tym świętym miejscu.
Chciałbym także wyrazić tutaj swoje oburzenie na haniebną decyzję
prezydenta Majchrowskiego by zorganizować na tę wielką Rocznicę festiwal
muzyki „techno”, często o podłożu satanistycznym.

Ale czuję też wielki  ból, że Krakowska Kuria, z ks. Kardynałem Dziwiszem,  nie zaprotestowała  przeciwko temu co dzieje się w tym samym czasie na Błoniach.
A czy tak naprawdę, nie powinno być wielkiej dziękczynnej Mszy Św.  w
rocznicę Jego pierwszej Mszy Św. na Krakowskich Błoniach, w której
uczestniczyło ponad milion naszych rodaków i która była zaczynem
wielkich zmian w nasze Ojczyźnie?
Czy On nie zasługuje na dziękczynienie i wspólne, powtórne spotkanie z
nami? A czy my, mieszkańcy Krakowa też na to nie zasługujemy ?
Przyjdźmy całymi rodzinami, zaprośmy przyjaciół i znajomych. Pokażmy, że
pamiętamy!
Weźmy ze sobą pamiątki sprzed 30 lat. Biało czerwone i biało żółte
chorągiewki, weźmy różańce, które nam kiedyś ofiarował, przynieśmy kwiaty, znicze i świeczki.
Pomodlimy się, zaśpiewamy Jego ukochaną „Barkę”, przypomnimy sobie nie
tak odległe, przecież, chwile.
Do zobaczenia o 16.00 na Błoniach, przy Jego Tatrzańskiej Skale!

Pozdrawiam !
Stanisław Markowski
Kraków 6 czerwca 2009

(Zdjęcia  – Józef Wieczorek)

IMG_5245

IMG_5250

IMG_5253

IMG_5251

Ojcze Święty


Pamiętamy !


Krakowskie Błonia


6 czerwca 1979


6 czerwca 2009

Reklamy

Komentarzy 8 to “HANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIE”

 1. […] HANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIE […]

 2. Nathan_Grawesh said

  Absolutnie zgadzam się z autorem! Rocznica postawnienia stopy Papieża Polaka na krakowskich błoniach powinna być świętowana a miejsce to całkowicie zamknięte dla wszelkich imprez masowych na których młodzież może się dobrze bawić w znakomicie zaopatrzonych, wielkich piwiarniach i dziesiątkach szaletów przy dźwiękach ogłupiającej, elektronicznej muzyki, w stylu wspomnianego przez autora „CSS”.
  Rozwiązania takie zostały przyjęte np.: w Arabii Saudyjskiej i tam sprawdzają się wyśmienicie, powinniśmy z nich brać przykład.

 3. […] HANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIE […]

 4. […] Najnowsze komentarze nfajw o Krakowianie w obronie Krzyża na Błoniachnfajw o Krakowianie w obronie Krzyża na Błoniachnfajw o Krakowianie bronią Krzyża na BłoniachlEn o Krakowianie bronią Krzyża na BłoniachKrakowianie bronią Krzyża na Błoniach « W Krakowie i okolicach o HANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIE […]

 5. Mawoy said

  Hańba

 6. […] w nocy go ukradli Krakowianie wspierają kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RPHANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIEKrakowianie bronią Krzyża na Błoniach Krakowianie w obronie Krzyża na BłoniachKrakowianie wobec […]

 7. […] kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RPKrakowianie bronią Krzyża na Błoniach HANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIEKrakowianie słuchają Komunikatu Ministerstwa Prawdy Promocja książki o majorze Słabym – lekarzu […]

 8. […] HANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIE […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: