W Krakowie i okolicach

Krakowianie wobec profanacji 30 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II

Posted by jw w dniu Czerwiec 6, 2009

HANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIE

skanuj0026

skanuj0028

Krakowskie  Błonia 6 czerwca  2009

Migawki


IMG_5270

IMG_5285

IMG_5289

IMG_5293

IMG_5295

IMG_5297

IMG_5298

IMG_5345

IMG_5343

IMG_5299IMG_5305IMG_5321

IMG_5331

IMG_5340

IMG_5335

W Parku Jordana

Pod pomnikiem Jana Pawła II

IMG_5369

Wspomnienia

IMG_5381

Reklamy

Komentarzy 15 to “Krakowianie wobec profanacji 30 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II”

 1. nfajw said

  Jakoś na portalu ‚papieskim’ http://franciszkanska3.pl/
  nie widać zainteresowania profanacją rocznicy. O paradzie smoków są informacje o pikiecie pod ‚skałą papieską’ -brak. Zdumiewające.

 2. nfajw said

  A co zrobiła z tego TVP:

  Kronika 6 VI 2009, godz. 21.45
  http://ww2.tvp.pl/6272,20090606911619.strona

 3. nfajw said

  Koncert satanistyczny w rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II przy skale papieskiej na Błoniach.
  orbital satan selector festival 2009

 4. nfajw said

  A jak to ujęła Gazeta :

  Mały wielki festiwal. Selector Festival
  http://cjg.gazeta.pl/cjg_krakow/1,91645,6697321,Maly_wielki_festiwal__Selector_Festival.html
  „6 czerwca 1979 r. Kraków z PRL-owskiej szarzyzny zmienił się w kolorowe, przybrane żółtymi i białymi wstążkami miasto. Ci, którzy czekali wieczorem na Błoniach na helikopter z Janem Pawłem II, trzymali w rękach goździki przybrane asparagusem” – pisaliśmy w sobotę w „Gazecie”. W weekend miało to znaczenie niemal symboliczne. Tam gdzie lądował kiedyś Karol Wojtyła, stanęły ogromne niebieskie namioty, a młodzi ludzie byli ubrani jeszcze bardziej kolorowo. Tylko zamiast słuchać słów polskiego papieża, tańczyli przy muzyce – na Selector Festivalu. I wywołali małe kontrowersje…..

  Ale Selector Festival to przede wszystkim święto fanów muzyki. Według szacunków organizatorów pod wielkimi niebieskimi namiotami spotkało się około 10 tys. osób. Wśród festiwalowiczów wyjątkowo dużo było obcokrajowców. W przerwach między koncertami w ogródku piwnym ktoś, kto nie mówił przynajmniej w języku angielskim, na tej imprezie miał prawo poczuć się w przytłaczającej mniejszości – wśród kolorowego tłumu było słychać gwar rozmów po angielsku, włosku, hiszpańsku.
  Selector Festival to wreszcie też święto uśmiechniętej i radosnej publiczności, która z zarzutami wąskiej grupki pesymistów, ze znanym krakowskim fotografem Stanisławem Markowskim na czele, o profanację świętego miejsca i świętej rocznicy ma, całe szczęście, niewiele wspólnego.

 5. nfajw said

  Warszawiacy czcili inaczej:
  np.:
  Uczczono 30. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II

  http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazowieckie/warszawa/news/uczczono-30-rocznice-pielgrzymki-jana-pawla-ii,1319461,3319

 6. nfajw said

  No i w Warszawie przygotowywany jest :
  Protest przeciwko występowi Madonny

  http://wyborcza.pl/1,91446,6707561,Dziennik__Protest_przeciwko_wystepowi_Madonny.html

  Koncertowi Madonny w Polsce towarzyszyć będą protesty części środowisk katolickich. Piosenkarka ma wystąpić w Warszawie 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. – Wywołamy moralne powstanie warszawskie – zapowiada Marian Brudzyński, radny sejmiku mazowieckiego.

  – Organizacja koncertu tego dnia to prowokacja. Rani to nasze uczucia religijne. Poza tym występy Madonny są antychrześcijańskie – mówi Krzysztof Zagozda z Katolickiego Stowarzyszenia Unum Principium, które zainicjowało protest. Wtóruje mu ks. Stanisław Małkowski, dawny kapelan warszawskiej ,,Solidarności”, który także zaangażował się w akcję. – W innych tego przedsięwzięcia trzeba ujawnić. Kościół i naród powinien z mocą protestować: non possumus! – napisał duchowny w specjalnym apelu.

  Komitet protestacyjny zbierze się po raz pierwszy w przyszłym tygodniu. – Będziemy robić wszystko, aby nie dopuścić do tego skandalicznego wydarzenia – mówi Marian Brudzyński, niezależny radny sejmiku województwa mazowieckiego, który zasiądzie we władzach komitetu. Plan jest prosty – czytamy w Dzienniku – podpisy pod pismem protestacyjnym zebrane pod kościołami zostaną przesłane do organizatorów koncertu i sponsora głównego – firmy Allegro. Od szefa MSWiA Grzegorza Schetyny i władz samorządowych organizatorzy akcji zażądają z kolei odwołania imprezy. – Jeśli to nie poskutkuje, będzie pikieta podczas koncertu. Zagłuszymy Madonnę – grozi Brudzyński. „Szanse na sukces mają jednak niewielkie. O zmianie terminu koncertu nie ma mowy, a władze Bemowa, na terenie którego odbędzie się impreza, zapowiadają, że nie dopuszczą do przerwania występu” – czytamy.

  • Tomasz said

   Wolność to jest takie coś, że człowiek wybiera czy chce iść na selector, czy na papieża, a to co robią ortodoksyjni to zmuszanie, by wszyscy poszli na papieża, nawet gdy nie chcą, nie widzę dużej różnicy do pochodów pierwszomajowych, odgórne narzucenie wszystkim jedynie słusznej prawdy, która im bardziej narzucana tym bardziej zniechęca

 7. nfajw said

  http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul-dla-Krakowa.1037+M5baabfcd42c.0.html
  Dziennik Polski 18.06.2009

  Radny Stanisław Rachwał (PiS) chce, aby kamień papieski na Błoniach został ogrodzony: – Jestem przeciwko organizowaniu imprez, które odbywają się w pobliżu kamienia.

 8. nfajw said

  PRZECIWNICY KONCERTU JEDNOCZĄ SIĘ
  wtorek 30 czerwca 2009 15:17
  Cejrowski z krucjatą przeciwko Madonnie

  http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article407793/Cejrowski_z_krucjata_przeciwko_Madonnie.html

  Przeciwnicy występu Madonny w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wybierają się na krucjatę. Dokładnie – „krucjatę różańcową w intencji wynagradzającej zniewagę Matki Boskiej”. Rozpoczną ją za kilka dni w kościele. Do protestujących dołączył też Wojciech Cejrowski.

  Protestujący zrzeszeni w Komitetcie Obrony Wiary i Tradycji Narodowych „Pro Polonia” zwrócili się o poparcie tego pomysłu do najważniejszych osób w polskim kościele – metropolity warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza, przewodniczącego Episkopatu arcybiskupa Józefa Michalika oraz kapelana wojska i policji – biskupa Tadeusza Płoskiego.

  Jednocześnie zapowiadają, że na początku lipca w kościele sióstr wizytek w Warszawie odbędzie się msza rozpoczynająca „krucjatę różańcową w intencji wynagradzającej zniewagę Matki Boskiej”.

  Do przeciwników koncertu dołączył też Wojciech Cejrowski. Zawzięcie wojujący z gejami podróżnik pisze na swojej stronie: „Madonna znaczy to samo, co Notre Dame, Our Lady czy Nasza Pani czyli Matka Boża. Znaczy to samo, co Częstochowska Pani – Czarna Madonna!!! Oznacza bardzo konkretną osobę, która jest Matką naszego Zbawiciela i naszą własną. Która jest Królową Nieba i Ziemi”.

  Jednocześnie Cejrowski zaznacza, że nie jest przeciwnikiem samego koncertu Madonny w Polsce, ale organizowania go w tym terminie. „Matka Boska Królowa Polski jest symbolicznie istotna i powinna być uszanowana. (…) Przynajmniej na tyle, na ile szanujemy orła, flagę i Mickiewicza. Nie podobałoby nam się oglądać zespołu The Eagles w gaciach z orłem w koronie, prawda?” – prowokacyjnie pyta Cejrowski i zachęca do podpisywania petycji przeciw koncertowi.

 9. […] powołania Międzynarodowej Komisji do wyjaśnienia katastrofy pod SmoleńskiemTomasz o Krakowianie wobec profanacji 30 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła IIks. Krzysztof Król o Krakowianie w sprawie powołania Międzynarodowej Komisji do wyjaśnienia […]

 10. […] wspierają kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RPMarsz Rotmistrza w KrakowieKrakowianie wobec profanacji 30 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła IIKrakowianie w sprawie powołania Międzynarodowej Komisji do wyjaśnienia katastrofy pod […]

 11. […] RPHANIEBNA PROFANACJA W KRAKOWIEMarsz Rotmistrza w Krakowie90. rocznica odzyskania NiepodległościKrakowianie wobec profanacji 30 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła IIMsza św. żałobna w Katedrze Wawelskiej za ofiary katastrofy samolotu prezydenckiegoKrakowianie w […]

 12. […] W KRAKOWIEKrakowianie bronią Krzyża na Błoniach Krakowianie w obronie Krzyża na BłoniachKrakowianie wobec profanacji 30 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła IIKrakowianie słuchają Komunikatu Ministerstwa Prawdy Krakowianie w sprawie powołania […]

 13. […] Krakowianie wobec profanacji 30 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II […]

 14. […] Krakowianie wobec profanacji 30 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: