W Krakowie i okolicach

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie oświadcza

Posted by jw w dniu Październik 8, 2009

Mariusz_Kamiński

Kraków, 8 października 2009

Oświadczenie POKiN w obronie ministra Mariusza Kamińskiego

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie poczuwa się do moralnego i patriotycznego obowiązku, aby wystąpić do Pana Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w obronie szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego – Mariusza Kamińskiego.

Kierowane przez niego Biuro jest jedyną zaporą przeciw zachowaniom i działaniom korupcyjnym polityków zarówno szczebla regionalnego, jak i ogólnokrajowego. Przykładem ich pracy „dla dobra Polski, dla przestrzegania zasad uczciwości w życiu publicznym” jest wykrycie przez Biuro powiązań korupcyjnych między bussinesem a politykami z Platformy Obywatelskiej w ramach tzw. afery hazardowej.

Próba zdymisjonowania Mariusza Kamińskiego zapowiedziana w dniu 7.10.2009 r. przez premiera Donalda Tuska jest działaniem haniebnym. POKiN nie może się temu bezczynnie przyglądać.

Młodzi, patriotycznie nastawieni ludzie z kierownictwa CBA bronią interesów całego społeczeństwa przed złodziejami i skorumpowanymi politykami. Niestety, za ich działania spotyka ich zemsta ze strony nieuczciwych polityków, a w tym przypadku kieruje nią sam premier.

Nie ma żadnego powodu, żeby zdymisjonować szefa CBA, bo nie jest nim na pewno postawienie błahych i nieuczciwych zarzutów przez wieloletniego (bo aż do 1990 roku) – jak podaje portal fronda.pl – współpracownika peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa, a obecnie prokuratora w Rzeszowie, Bogusława Olewińskiego.

Doskonale wiemy, jak dochodzi do stawiania zarzutów w wypadku tzw. niepokornych i odważnych ludzi. Żaden prokurator w Warszawie nie chciał tego zrobić, to w Rzeszowie znalazł się jakiś, choćby nawet były tajny współpracownik bezpieki z gatunku tych ludzi, którzy nie mieli sumień w latach PRL, a dzisiaj brak im uczciwości. Działają wg słynnej stalinowskiej zasady: dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf.

Ażeby nie być gołosłownym, przytaczamy przykład wielkiego patrioty, jednego z założycieli Konfederacji Polski Niepodległej Romualda Szeremietiewa – byłego wiceministra obrony narodowej, którego pod sfabrykowanymi zarzutami prokuratorskimi usunięto ze stanowiska, gdy szefem tego resortu był Bronisław Komorowski i przez osiem lat ciągano po prokuraturach i sądach, aby w końcu całkowicie uniewinnić. Tę samą metodę obrzucania błotem próbuje się teraz zastosować także wobec Kamińskiego.

Dlatego apelujemy do Marszałków Sejmu i Senatu, do Kolegium Służb Specjalnych, a szczególnie do Premiera RP o niewszczynanie procedury usuwania ministra Kamińskiego i pozostawienie go na stanowisku szefa CBA dla dobra Polski.

Dziennikarzy prosimy o upublicznienie, a wszystkich myślących podobnie jak my rodaków o poparcie naszego apelu poprzez wysyłanie go premierowi Donaldowi Tuskowi na adres: kontakt@kprm.gov.pl.

Jeżeli chcemy Polski uczciwej i sprawiedliwej, to wspólnie, odważnie i stanowczo brońmy Mariusza Kamińskiego.

Stanisław Palczewski Stanisław Pazurkiewicz

Sekretarz POKIN Przewodniczący POKiN

CBA

Reklamy

Komentarzy 11 to “Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie oświadcza”

 1. nfajw said

  http://www.cba.gov.pl/portal/pl/20/308/Oswiadczenie_Mariusza_Kaminskiego__Szefa_CBA.html

  Data publikacji : dn.7 października 2009
  Oświadczenie Mariusza Kamińskiego – Szefa CBA

  Biorąc pod uwagę decyzję Prezesa Rady Ministrów odwołującą mnie z funkcji Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, pragnę podkreślić, że służba dla Państwa Polskiego zawsze była i jest dla mnie wartością najwyższą.

  Wyrażam głębokie ubolewanie i zaniepokojenie, że skuteczne działania CBA nie znalazły akceptacji Prezesa Rady Ministrów i są rzeczywistym powodem mojego odwołania.

  Przez dwa lata mojej współpracy z Donaldem Tuskiem zawsze traktowałem go jako Premiera mojego Państwa. Dzisiaj przekonuję się, że jest On jedynie liderem partii politycznej.

  Dziękuję wszystkim Funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego działającym z pełnym zaangażowaniem, odwagą i profesjonalizmem za służbę dla Polski. Bycie Waszym Szefem było dla mnie zaszczytem.

  Mimo wszystko Prawda zwycięży.

  Mariusz Kamiński

 2. nfajw said

  Data publikacji : dn.6 października 2009
  Oświadczenie Zastępców Szefa CBA
  http://www.cba.gov.pl/portal/pl/20/304/Oswiadczenie_Zastepcow_Szefa_CBA.html

  W związku z przedstawieniem Szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego – Panu Mariuszowi Kamińskiemu – zarzutów nadużycia uprawnień oraz kierowania niezgodnymi z prawem działaniami operacyjnymi CBA oświadczamy, że gotowi jesteśmy ponieść solidarnie odpowiedzialność za działania funkcjonariuszy CBA w związku z tzw. aferą gruntową. Podejmowane czynności odbywały się bowiem także za naszą wiedzą, zgodą i pod naszym kierownictwem.

  W związku z powyższym zwracamy się do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie o postawienie nam zarzutów.

  Zastępca Szefa CBA Ernest Bejda
  Zastępca Szefa CBA Maciej Wąsik

 3. nfajw said

  2009-10-08
  http://www.polityczni.pl/cba_po_speckomisji,audio,54,4210.html

  Wypowiedź szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusza Kamińskiego po spotkaniu z sejmową komisją do spraw służb specjalnych, która ma zaopiniować wniosek premiera o odwołanie szefa CBA. Przepraszamy za pewne kłopoty z dźwiękiem.

 4. nfajw said

  Projekt listu do Premiera w sprawie szefa CBA- PROSZE O KOREKTY

  http://blogmedia24.pl/node/19768

 5. nfajw said

  http://www.rp.pl/artykul/374985_Skwiecinski__Bo_to_taki_fajny_facet.html

  Bo to taki facet jest

  Mariusz Kamiński, uważając rządy Platformy za szkodliwe, a Tuska nie ceniąc, podjął rzeczywistą próbę współpracy z nowym rządem w zwalczaniu korupcji – pisze publicysta

  http://www.rp.pl/galeria/9157,2,374985.html

 6. nfajw said

  A jak się walczy z korupcją aby zachować stanowisko – bardzo pouczające:

  „Pitera uczyła, jak walczyć z korupcją”
  Rzeczpospolita

  http://www.rp.pl/artykul/375027_Pitera_uczyla__jak_walczyc_z_korupcja.html

  Dzień po wybuchu afery hazardowej minister wyjechała, by pouczać polityków z innych krajów. Rząd trzymał to w tajemnicy

  ak ustaliła „Rz”, 2 października minister Julia Pitera (PO) pojechała do Strasburga na konferencję z okazji dziesięciolecia utworzenia GRECO – Grupy przeciwko Korupcji, międzynarodowego zespołu zajmującego się tworzeniem przepisów prawnych mających zwiększyć skuteczność wymiaru sprawiedliwości w walce z korupcją, zwłaszcza w administracji państwowej.
  Pełnomocnik rządu Donalda Tuska ds. walki z korupcją w poniedziałek podczas kongresu, w którym brali udział ministrowie sprawiedliwości Słowenii, Chorwacji, Niemiec, Grecji, Finlandii i Turcji, szkolił, jak skutecznie walczyć z korupcją przy finansowaniu partii politycznych.
  – Wygłosiła referat dotyczący finansowania partii politycznych w kontekście zakazów w przepisach ordynacji wyborczej – mówi „Rz” Beata Skorek z Centrum Informacyjnego Rządu.
  Tymczasem w czwartek 1 października „Rz” ujawniła aferę, w którą zamieszani są czołowi politycy Platformy. W dodatku, jak ustaliliśmy, z branży hazardowej dofinansowali wcześniej kampanię wyborczą Platformy. Informacje o podróży minister Pitery rząd przez kilka dni trzymał w tajemnicy, nie informowano o tym na stronach internetowych Kancelarii Premiera. Dlaczego? – A wyobrażacie sobie, co by się działo, gdyby przy tej nagonce na Chlebowskiego i Drzewieckiego wyszło na jaw, co ma tam robić Pitera? – śmieje się znany polityk Platformy….

 7. nfajw said

  Kamiński chce zaskarżyć swoją dymisję do sądu

  http://www.tvn24.pl/-1,1623207,0,1,kaminski-chce-zaskarzyc-swoja-dymisje-do-sadu,wiadomosc.html

  Po czwartkowej pozytywnej opinii speckomisji ws. odwołania Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA, tym razem wniosek premiera pozytywnie zaopiniowało Kolegium ds. Służb Specjalnych. Tymczasem Mariusz Kamiński decyzję o swoim odwołaniu chce zaskarżyć do sądu – dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM.
  Na razie – jak informuje RMF FM – Mariusz Kamiński czeka na oficjalną decyzję o swoim odwołaniu wraz z uzasadnieniem. Dopiero, gdy otrzyma ją na piśmie, napisze skargę do sądu. Powodem ma być brak – jak twierdzi Kamiński – podstawy prawnej jego odwołania…

  Wniosek premiera o odwołanie szefa CBA – zgodnie z prawem – musi być zaopiniowany przez prezydenta, kolegium oraz komisję ds. służb. Jednak opinie te nie są wiążące dla premiera.

  W piątek pozytywną decyzję w sprawie wniosku premiera wydało Kolegium ds. Służb Specjalnych. Kolegium składa się z premiera, sekretarza, szefów MSWiA, MSZ, MON, ministra finansów, szefów Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ABW, AW, SWW, SKW oraz przewodniczącego sejmowej speckomisji. Nie ujawniono, kto jak głosował. Dzień wcześniej wniosek pozytywnie zaopiniowała sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych (członkowie PiS nie głosowali).

  Natomiast prezydent Lech Kaczyński zapowiedział już w środę, że wyda negatywną opinię w sprawie wniosku premiera. Jego współpracownicy dodali, że „bez opinii prezydenta” decyzja ws. Kamińskiego jest nieważna…..

 8. nfajw said

  Apel w obronie Kamińskiego.Trzeba działać!

  http://kijowski.salon24.pl/130402,apel-w-obronie-kaminskiego-trzeba-dzialac

  Pan Donald Tusk
  Premier RP

  Pan Lech Kaczyński
  Prezydent RP

  My niżej podpisani stanowczo protestujemy przeciwko próbie odwołaniu ze stanowiska szefa CBA pana Mariusza Kamińskiego.
  Zapowiedź dymisji tego Urzędnika w momencie, gdy podległe mu służby odkryły poważne naruszenia standardów przez wpływowych przedstawicieli formacji politycznej stanowiącej zaplecze Premiera RP może być traktowane wyłącznie w kategoriach dążenia do pozbawienia Państwa skutecznego instrumentu kontroli władzy.

  Uznanie przez Premiera ujawnienia informacji udzielonych mu przez szefa służby tajnej jako prowokacji służącej do skompromitowania formacji politycznej, której sam jest szefem wskazuje, że myślenie partyjne bierze górę nad państwowym. To poważne zagrożenie dla Polski.

  Każdy Urzędnik Państwowy winien jest lojalność prawu nigdy zaś swemu przełożonemu. Akceptacja myślenia odwrotnego to wstęp do despotyzmu.

  Wzywamy Prezydenta RP do odmowy kontrasygnaty tego dokumentu.
  Wszystkie organizacje i obywateli, którym bliskie są ideały wolności i demokracji do podpisywania się pod niniejszym Apelem lub formułowania protestów własnych.

  Andrzej Tadeusz Kijowski

 9. nfajw said

  Szef CBA: Z satysfakcją przyjmuję działania premiera
  http://www.tvn24.pl/-1,1623348,0,1,szef-cba-z-satysfakcja-przyjmuje-dzialania-premiera,wiadomosc.html
  W poniedziałek szef CBA Mariusz Kamiński zawiadomi Prokuratura Generalnego o uzasadnionym podejrzeniu popełnieniu przestępstwa w sprawie sprzedaży stoczni. Jak wyjaśnia w specjalnym oświadczeniu, zawiadomienie nie wpłynęło wcześniej, ponieważ Biuro przygotowuje niezbędne materiały.
  Wcześniej o nieprawidłowościach w procesie sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie szef CBA zawiadomił premiera, prezydenta, a także władze parlamentu. Z pism Kamińskiego wynika, że w toku prowadzonych przez CBA czynności zgromadzono dowody wskazujące na uzasadnione podejrzenie popełnienie przestępstwa przez osoby pełniące funkcje publiczne………..

 10. nfajw said

  O pułapkach i wątpliwościach

  http://www.rp.pl/artykul/375984.html

  Wildstein na niedzielę

  CBA ma zatrzęsienie wrogów. Ponieważ III RP na korupcji została zbudowana wszyscy jej obrońcy zrobią wszystko, aby instytucja taka jak CBA istnieć nie mogła. SLD chciałoby dołożyć swojemu konkurentowi politycznemu jakim jest PO, ale bardziej boi się CBA. Prędzej więc sprzymierzy się z PO w walce z CBA niż odwrotnie. Nagonka na Kamińskiego, w której uczestniczą wpływowe media i najsilniejsze ośrodki opiniotwórcze rozkręca się. Już niedługo uczciwy i bezkompromisowy człowiek jakim jest szef CBA będzie uchodził za faceta od brudnych, partyjnych gier. Oto III RP.

 11. nfajw said

  Tusk odwołał Kamińskiego

  http://www.rp.pl/artykul/2,377068_Tusk_odwolal_Kaminskiego.html

  Premier Donald Tusk odwołał szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusza Kamińskiego – informuje wydział komunikacji CBA

  Premier wszczął procedurę odwołania Kamińskiego z funkcji szefa CBA w ubiegłym tygodniu zarzucając mu – w kontekście tzw. afery hazardowej – wykorzystywanie Biura do celów politycznych.
  Kamiński odpowiedział wówczas, że „premier rozmija się z prawdą” i występuje obecnie jedynie jako lider partyjny. Kamiński ocenił wtedy, że rzeczywistym powodem jego odwołania są skuteczne działania CBA, które „nie znalazły akceptacji” szefa rządu.
  Zgodnie z przepisami premier odwołuje szefa CBA po zasięgnięciu opinii prezydenta, Kolegium ds. Służb Specjalnych i sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Kolegium i sejmowa speckomisja w ubiegłym tygodniu zaopiniowały pozytywnie wniosek premiera.
  Prezydent Lech Kaczyński opinii jeszcze nie wydał, choć zapowiedział, że będzie ona negatywna. Przedstawiciele prezydenckiej kancelarii podkreślali w ostatnich dniach, że Lech Kaczyński ma dwa tygodnie na przedstawienie swej opinii. Szef BBN Aleksander Szczygło mówił w niedzielę, że odwołanie Kamińskiego bez tej opinii jest niemożliwe, a w ogóle takiej dymisji być nie może, bo stanowisko szefa CBA jest kadencyjne.
  Prezydent zaskoczony
  Paweł Wypych powiedział, ze „prezydent jest zaskoczony” decyzją premiera o odwołaniu Kamińskiego.
  Zdaniem prezydenckiego ministra Tuskowi, za jego decyzję, grożą konsekwencje. Jakie? – Zgodnie z konstytucją, każdemu politykowi, również Donaldowi Tuskowi, grozi Trybunał Stanu – ocenił Wypych.
  – Prezydent niczego nie sugeruje, niczego nie przesądza. Oczywistym jest, że jeśli nastąpiło naruszenie prawa, a w tym przypadku – odwołanie szefa CBA bez wyraźnej przesłanki, bez opinii ze strony prezydenta (…), to zgodnie z konstytucją premierowi także grożą pewne konsekwencje – mówił dziennikarzom Wypych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: