W Krakowie i okolicach

Burza w Krakowie (tym razem po felietonie)

Posted by jw w dniu Marzec 13, 2010

Felieton Stanisława Markowskiego  

„Czy można ?”

Skandal po felietonie w Radiu Kraków

Gazeta Krakowska, 2010-03-11

Burza po emisji felietonu Stanisława Markowskiego, znanego fotografika „Solidarności”, członka rady programowej Radia Kraków..Po emisji felietonu w radiu rozdzwoniły siętelefony. Ludzie atakowali głównie samego Markowskiego, ale dostało się też prowadzącym. Radio Kraków ktoś porównał do rozgłośni z Torunia. Dziennikarze, którzy wyemitowali materiał przyznają, że znaleźli się w oku cyklonu….

Sobotnia Loża Polityczna

 rozmowa na temat co można, a co nie

Stanisław Markowski w Wikipedii

 

Stanisław Markowski (ur. 8 maja 1949 w Częstochowie) – fotograf, dokumentalista, wykładowca w Krakowskiej Szkole Teatralnej. Syn malarza i muzyka Kazimierza Markowskiego (1913-1998), brat malarza i pedagogaAleksandra Markowskiego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (dyplom magistra geografii uzyskał w 1972).

W latach 1980-1981 – w Komitecie Porozumiewawczym Związków Twórczych i Naukowych oraz w Komitecie Więzionych za Przekonania przy „Solidarności”. Twórca muzyki do oficjalnego[1] hymnu „Solidarności” – „Solidarni” (aut. tekstuJerzy Narbutt). Twórca fotografii faktu, rejestrujących m.in. czarny marsz po śmierci studenta UJ Stanisława Pyjasa, do którego doszło wiosną 1977; samospalenia na krakowskim Rynku Walentego Badylaka, protestującego przeciw milczeniu o zbrodni katyńskiej; wydarzeń w Stoczni Gdańskiej w 1980 r.; demonstracji po wprowadzeniu stanu wojennego; pogrzebu ks. Jerzego Popiełuszki; wizyty papieża Jana Pawła II; także autor albumów, poświęconych polskiej tradycji, zamkom i dworkom Polski, zabytkowym drewnianym kościołom, Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, kilkakrotnie uznanych przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek za najpiękniejsze książki roku.

Laureat nagrody im. Eugeniusza Lokajskiego (fotografa powstania warszawskiego) przyznanej przez Stowarzyszenie Niezależnych Dziennikarzy (1988). Uhonorowany medalem im. Jana Bułhaka przyznanym przez Związek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fotografii (1997). W 2003 wyróżniony Nagrodą w dziedzinie kultury przyznaną przez prezydenta Częstochowy. W TVP powstał o Markowskim film Stworzyć wiatr (reż. Maciej Malec), emitowany w grudniu 1998 w cyklu Czas na dokument. W 2005 członek Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Stanisław Markowski, w Encyklopedii Solidarności

HYMN SOLIDARNOŚCI

Solidarni, nasz jest ten dzień,

A jutro jest nieznane

Lecz żyjmy tak, jak gdyby nasz był wiek;

Pod wolny kraj spokojnie kładź fundament.

A jeśli ktoś nasz polski dom zapali,

To każdy z nas gotowy musi być,

Bo lepiej byśmy stojąc umierali,

Niż mamy klęcząc na kolanach żyć,

Solidarni, nasz jest ten dzień;

Połączmy się, bo jeden jest nasz cel

Jerzy Narbutt

mel.: Stanisław Markowski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: