W Krakowie i okolicach

Krakowianie w sprawie powołania Międzynarodowej Komisji do wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem

Posted by jw w dniu Kwiecień 24, 2010

Krakowianie w sprawie powołania Międzynarodowej Komisji

do wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem

(poparcie dla listu POKiN

można przedkładać w komentarzach do tego wpisu)

Lista popierających :

Krzysztof  Bzdyl

Józef Wieczorek

Bolesław Kosior

Stanisław Kumon

Stanisław Markowski

Adam Grelecki

Maksymilian Jamka

Bogusław Goleń

Zbigniew Paleczny

Renata Majchrowicz

Alicja Tracz

Ryszard Kosior

Kazimierz Bednarz

Józef Misiek

Iwona Brozek

Jadwiga Barbara Wielogórska

Jerzy Stolfa

Adam Przychoda

Lidia Skubik

Magdalena Pacura

Barbara Stanek
Teresa Stanek

Reklamy

Komentarzy 37 to “Krakowianie w sprawie powołania Międzynarodowej Komisji do wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem”

 1. Popieram powołanie międzynarodowej komisji w celu zbadania i wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem. bk

  • Stanisław Kumon said

   Popieram umiędzynarodowienie śledztwa.
   To zbyt poważna sprawa.
   Trudno będzie zaakceptować ustalenia rosyjskie!

   Stanisław

   • Henryka Kramarz said

    Oczywiście, że tak! Międzynarodowa komisja powinna zostać powołana zaraz po katastrofie. Jesteśmy zażenowani i zaniepokojeni, czy już nie jest za późno. .

  • Maksymilian Jamka said

   Także popieram powołanie międzynarodowej komisji w tej sprawie.

 2. Oczywistą jest rzeczą, że Rosjanie tego nie wyjaśnią. Rząd Tuska w tej sprawie zachowuje się skandalicznie. Tylko międzynarodowa komisja może dojść do rzeczywistych ustaleń.
  G.Zamorska

 3. gucia said

  Popieram. Tyle niejasności. gucia

 4. Stanisław Markowski said

  Dołączam do sygnatariuszy listu, z poparciem inicjatywy powołania Niezależnej Międzynarodowej Komisji do zbadania przyczyn katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem,
  samolotu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
  Stanisław Markowski
  Kraków

 5. ADAM GRELECKI said

  JEST OCZYWISTE ŻE TYLKO KOMISJA MIĘDZYNARODOWA WYJAŚNIĆ MOŻE PRZYCZYNY KATASTROFY ROSJA NIGDY TEGO NIE ZROBI – POPIERAM

 6. fsd said

  W pełni popieram petycję w sprawie powołania postulowanej Komisji o charakterze międzynarodowym. Dotychczasowy stan rzeczy niepokoi mnie w najwyższym stopniu. Międzynarodowy charakter tej komisji jest niezbędny z kilku powodów. 1/rzecz nie może być zepchnięta pod byle pozorem na płaszczyznę subiektywnych odczuć czy to strony Rosyjskiej czy Polskiej 2/ Komisja ta może też dać wykładnię czy w przypadku tej katastrofy jest usprawiedliwione prowadzenie śledztwa pod egidą rosyjską. Proszę zauważyć iż stan faktyczny jest taki, że nadzór nad śledztwem po stronie rosyjskiej a Premier – a nasz Premier jest tylko kimś kto formalnie stoi z boku.
  3/ Skoro katastrofa skoncentrowała uwagę Wielkich tego świata – to nie tylko dlatego, ze dotyczy ona tragedii jednego z wielu krajów świata. Charakter i szersze okoliczności katastrofy spowodowały tą reakcję. Tak więc – społeczność międzynarodowa powinna otrzymać informację ze źródła uwolnionego od innych, bliskim Polakom i Rosjanom, konotacji.
  To są tylko najogólniejsze powody dla których uważam, iż inicjatywę powołania takiej, międzynarodowej Komisji należy uznać za w pełni zasadną i dobrą i dla sprawy dochodzenia do prawdy i dla obu, bezpośrednio zainteresowanych Państw

 7. doktorant UJ said

  W pełni popieram petycję w sprawie powołania międzynarodowej Komisji!

 8. Popieram

 9. Całkowicie popieram powołanie takiej Komisji ponieważ Rząd RP nie zamierza wyjaśnić tej sprawy bojąc się pogorszenia stosunków z Rosją !!

 10. Popieram i mam nadzieję, że jednak prawda przebije się do opinii publicznej. Dzięki współczesnym zaawansowanym technologiom nie będzie można tej sprawy zostawić bez rozwiązania.

 11. Ryszard Majdzik said

  Popieram

 12. Alicja Tracz said

  Popieram apel w sprawie powołania Międzynarodowej Komisji.

 13. Tylko komisja międzynarodowa said

  Sprawa jest bezdyskusyjna. Nie można dopuścić, żeby serwowano nam kolejne kłamstwo katyńskie, tak wcześniej, jak i teraz przy mocnym wsparciu zdrajców, udających polskich patriotów. Należy ukarać sprawców, tych także tych, którzy ewidentnie nie przygotowali wizyty (polskie służby przecież komuś podlegają i ten ktoś złośliwie lub z rozmysłem naraził na utratę życia Pana Prezydenta i towarzyszące Mu osoby).

 14. Katarzyna said

  Oczywiście popieram!!

 15. Kosior Ryszard said

  Uważam że taka komisja powinna być powołana – aby zapobiec niedomówieniom o co za tym idzie powstawania opowiastek i legend które znów zaczną obciążać stosunki polsko-rosyjskie.
  Jeżeli końcowy raport wystawi komisja rosyjska nikt z Polaków w to nie uwierzy.
  Pozdrawiam
  R.K.

 16. Kazimierz Bednarz said

  Popieram

 17. Józef Misiek said

  Społeczeństwo ma prawo poznać pełną prawdę. Ponadto, powołanie takiej komisji leży w dobrym interesie władz polskich i rosyjskich. Gorąco popieram

 18. Iwona Brozek said

  Jak najbardziej popieram powolanie Miedzynarodowej KOmisji.Będzie to szansa poznania obiektywnej prawdy, do ktorej kazdy ma prawo.

 19. Grzegorz Paleczny said

  W pełni popieram i oczekuję powołania takiej komisji.

 20. Jadwiga Barbara Wielogórska said

  Popieram wniosek o powołanie Międzynarodowej Komisji do zbadania tragedii pod Smoleńskiem. Uważam, ze obowiązkiem premiera D.Tuska było wystąpić z takim wnioskiem już 10 kwietnia a nie zostawiać prowadzenie śledztwa Rosjanom.

  Jadwiga Barbara Wielogórska pedagog

 21. malgorzata said

  Zdecydowanie popieram.
  M.klewinowski

 22. nfajw said

  Po katastrofie w Smoleńsku powstał ruch 10 kwietnia
  http://fronda.pl/news/czytaj/po_katastrofie_w_smolensku_powstal_ruch_spoleczny
  – Wykorzystanie kapitału społecznego, który ujawnił się w ostanim czasie, kontrolowanie mediów i patrzenie na ręce władzy – to niektóre cele ruchu zainicjowanego przez organizacje pozarządowe.

  Ruch 10 Kwietnia zaprasza w najbliższą niedzielę o godz. 17:00 na Krakowskie Przedmieście przed Pałac, gdzie jeszcze do niedawna mieszkał i urzędował prezydent Lech Kaczyński. – Zapalimy znicze i podpiszemy list przygotowany przez prof. Jacka Trznadla domagający się powołania międzynarodowej komisji do ustalania okoliczności katastrofy
  ———
  http://www.ruch10kwietnia.org/

  9 maja pod Pałacem Prezydenckim

  W niedzielę 9 maja o g. 17, miesiąc po tragedii smoleńskiej, spotkamy się pod Pałacem Prezydenckim. Zapalimy znicze i podpiszemy skierowane do władz żądanie powołania międzynarodowej komisji badającej przyczyny katastrofy. Pamiętaj, przyjdź.
  Ruch 10 Kwietnia

 23. Jerzy Stolfa said

  Popieram powołanie międzynarodowej komisji w celu zbadania i wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem – może wreszcie ktoś oficjalnie oceni ten pierwszy amatorski film z miejsca katastrofy i przeprowadzi wywiad z tym naocznym świadkiem (o ile on jeszcze żyje)

 24. Adam Przychoda said

  Bezwzględnie popieram. Niepowołanie takiej komisji będzie żle swiadczyło o nas Polakach. Tym bardziej powinniśmy przynajmniej próbowac,bo chyba wszyscy dostrzegamy jaki jest opór materii.

 25. Lidia Skubik said

  Popieram to mało powiedziane.Jako obywatel żądam powołania takiej komisji.To co wyprawia nasz rząd uwłacza mojej godności obywatelskiej. Kłamstwa,intrygi,próżniactwo.Jak długo mamy znosić mataczenie?
  Jako katolik żądam, aby miejsce katastrofy zostało otoczone należną czcią i szacunkiem.Winni zaniedbań powinni ponieść pełną odpowiedzialność za niewypełnienie obowiązków.

 26. Magdalena Pacura said

  W pełni popieram powołanie międzynarodowej komisji celem wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej z 10.IV.!!! Tylko taka komisja może nam choć trochę przybliżyć kulisy tej tragedii. To, co do tej pory dzieje się w śledztwie rosyjsko-polskim to hańba dla Polski !!! Polacy, przestańcie milczeć !
  Domagajmy się, walczmy, wszak ten rząd, choć w większości nie przez nas wybierany, jednak reprezentuje polski Naród, do którego należymy wszyscy ! Podpisujmy się, mimo tego, że tak jesteśmy lekceważeni !

 27. Agnieszka Orlicz said

  Od 19 kwietnia do dziś zostało zebranych ponad 29 tys. podpisów na liście otwartym prof. Jacka Trznadla – głosy można oddawać ma stronie zamieszczonej poniżej

  http://www.jacektrznadel.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=1&show=1

  Pozdrawiam

 28. ladydana said

  Oczywiście popieram powołanie komisji.Skandal to mało powiedziane co dzieje się wokół tej sprawy.Wstyd mi za tych, którzy łykają naiwnie wszystko to co podają media i mocno zagubiony i niestety totalnie bezradny rząd polski.
  obserwatorka

 29. B.P. said

  Powołanie międzynarodowej komisji do tak nadzwyczajnej i bezprecedensowej sprawy wydawało się oczywiste. Nie rozumię dlaczego rząd polski postępuje wbrew zdrowemu rozsądkowi i całe śledztwo zleca komisji rosyjskiej. Istnieje przecież Konwencja Waszyngtońska, dająca nam wszelkie możliwości prowadzenia śledztwa we własnym zakresie. Czy Pan Tusk o tym nie wiedział, plącząc się przez miesiąc z górą w swych żałosnych wypowiedziach? Wnoszę o umiędzynarodowienie śledztwa, aby przez wzgląd na dobre imię mojego śp. Brata Andrzeja Przewożnika rozwiać wszelkie wątpliwości i raz na zawsze mięć pewność, że prawda jest tylko jedna.

  Z poważaniem Bożena Przewoźnik

 30. ks. Krzysztof Król said

  Popieram- bardzo dużo niejasności i brak starań w wyjaśnieniu tej tragedii.

 31. nfajw said

  Radni Krakowa chcą, by Polska wystąpiła do Rosji o przejecie śledztwa

  http://fronda.pl/news/czytaj/radni_krakowa_chca_by_polska_wystapila_do_rosji_o_przejecie_sled

  Chodzi o wątpliwości dotyczące sposobu prowadzenia postępowania, które powinno wyjaśnić przyczyny tej tragedii – napisali radni miasta Krakowa. Rezolucja została przyjęta głosami radnych PiS oraz niezależnych. Przeciwko głosowali radni PO….
  – W obliczu tej tragedii każde państwo winno dążyć do jak najszybszego rzetelnego wyjaśnienia przyczyn przez własne organy śledcze i inne właściwe instytucje – podkreślają radni. Samorządowcy tłumaczą, że w dalszym ciągu istnieje ryzyko traty istotnych dla wyjaśnienia przyczyn tragedii dowodów, bo teren katastrofy nie został odpowiednio zabezpieczony.

  Radni wskazują, że państwo polskie jest uprawnione do przejęcia dochodzenia w sprawie katastrofy prezydenckiego tupolewa. – Trudno zrozumieć motywy, dla których Polska miałaby dobrowolnie rezygnować z tego uprawnienia – napisali….

 32. nfajw said

  APEL W OBRONIE DOBREGO IMIENIA PILOTA ARKADIUSZA PROTASIUKA
  list otwarty, 13-05-2010 13:54
  http://niezalezna.pl/article/show/id/34120

 33. Sebastian.S said

  To byl zamach! Polacy chca komisji!!!

 34. Vivatpolonia said

  Popieram serce ten wniosek. Ja to widzę tak: to był celowy zamach, komuś bardzo zależało na tym ,aby zgninął Pan Prezydent z całą delegacją, dlatego tej sprawy nie wolno przemilczeć, nie wolno nad nią przejść do porządku dziennego. Szczęść Boże. pozdrawiam gorąco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: