W Krakowie i okolicach

W Krakowie oburzenie pomnikiem bolszewików w Ossowie

Posted by jw w dniu Sierpień 14, 2010

 

Czy ten plakat aby  nie jest obecnie aktualny ?

 

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie jest oburzone zaplanowanym na jutro, tj. 15 sierpnia, odsłonięciem w Ossowie pomnika żołnierzy Armii Czerwonej, którzy polegli podczas Bitwy Warszawskiej.

Pomysł uczczenia w ten sposób i w tym dniu żołnierzy, którzy nieśli na swych bagnetach zbrodniczą ideologię, dążąc do narzucenia jej Polsce, a następnie innym krajom Europy, nie ma nic wspólnego z tradycyjnym szacunkiem dla zmarłych. Czym innym jest bowiem pielęgnacja grobów i odnawianie cmentarzy poległych na terenie naszego kraju żołnierzy wielu różnych armii, nawet zaborczych, czym innym natomiast oddawanie im hołdu, a w takich kategoriach należy rozumieć wznoszenie pomników.

Jeszcze nie zakończyliśmy w Polsce usuwania bądź przenoszenia na wojskowe kwatery cmentarzy komunalnych (jak w Krakowie) pomników ku czci kłamliwie przedstawianej do 1989 roku jako wyzwolicielska Armii Czerwonej, a już ktoś ośmiela się wznosić na jej cześć nowy, rehabilitując w ten sposób komunistyczną wersję najnowszej historii.

Odsłonięcie monumentu upamiętniającego bolszewików niosących zagładę Rzeczypospolitej w 1920 roku w dniu święta Wojska Polskiego jest posunięciem równie skandalicznym, jak haniebnym. Żądamy wyciągnięcia surowych konsekwencji w stosunku do osób i instytucji, które odpowiadają za ten pomysł i jego realizację.

Kraków, 14 sierpnia 2010

rzecznik POKiN

 dr Jerzy Bukowski

Reklamy

Komentarze 4 to “W Krakowie oburzenie pomnikiem bolszewików w Ossowie”

 1. […] W Krakowie oburzenie pomnikiem bolszewików w Ossowie « W Krakowie i okolicach. […]

 2. A(nte)K said

  To wielkie skandal! Podpisuję się pod oświadczeniem dra Jerzego Bukowskiego. Wykonawcą był Komitet Pamięci Walk i Męczeństwa (o ile poprawnie wymawiam tę nazwę), ale POLECENIE wydała Kancelaria PREZYDENTA Komorowskiego. Jak tak dalej pójdzie, to zagna nas do WNP! Nie wolno więc milczeć,bo pójdzie dalej w swym filokremliźmie.

 3. nfajw said

  List do krajowych mediów w sprawie kłamstw Kunerta

  Szanowna Redakcjo!

  Jestem oburzony łatwością i naiwnością, z jaką wszystkie krajowe media rozpowszechniają kłamstwa, wypowiadane przez sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa dr. hab. Andrzeja Kunerta w sprawie ossowskiej.

  15 lipca br. napisał on list do burmistrza gminy Wołomin, w którym wyraźnie określił konstrukcję architektoniczną nad grobami żołnierzy Armii Czerwonej jako pomnik. Od kilku dni gorliwie szerzy natomiast w mediach pogląd, jakoby nie był to pomnik, ale mogiła, którą zbezcześcili w niedzielę protestujący.

  Jestem zaskoczony nie tyle kłamstwem Kunerta (ratuje się, jak może), ile łatwowiernością mediów w tej sprawie. Czyżby polscy dziennikarze dali się tak naiwnie uwieść fałszywej wersji historii, lansowanej przez nadającego się do zwolnienia z piastowanej funkcji urzędnika państwowego?

  Wstyd, drodzy Państwo, wielki wstyd.

  Z poważaniem – Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie

 4. […] W Krakowie oburzenie pomnikiem bolszewików w Ossowie « W Krakowie i okolicach. […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: