W Krakowie i okolicach

Krakowski ZIKiT wyczerpany nocną akcją ścięcia Krzyża Papieskiego na Błoniach

Posted by jw w dniu Listopad 28, 2010

Krakowski ZIKiT wyczerpany do dziś

nocną akcją ścięcia Krzyża Papieskiego na Błoniach

Los rzeźby Krzysztofa Krzysztofa na placu św. Marii Magdaleny


Pomnik- instalacja na placu św. Marii Magdaleny  w Krakowie  –  postawiony w nocy – nielegalnie, ale mimo to stoi od wielu dni –  mimo wezwań autora pomnika do jego usunięcia.

Krakowski ZIKiT    zdaje sie jest wyczerpany sprawną, nocną akcją ścięcia  Krzyża Papieskiego na Błoniach (14 maja)  i nie ma już siły aby egzekwować prawo wobec  prowokacyjnej instalacji.

w mediach:

Tajemnicza wielka rzeźba wyrosła koło Piotra Skargi

GW Kraków, 15 listopada 2010

Krzysztof Krzysztof i jeszcze kilka osób zaangażowanych w projekt nad postawieniem rzeźby pracowali na pl. Marii Magdaleny od godz. 3 w nocy w poniedziałek aż do wczesnych godzin porannych. Kilkakrotnie przejeżdżające w okolicy patrole służb miejskich ani razu nie zareagowały. Grupą artystów zainteresował się tylko… sprzątacz z pobliskiej kamienicy. – Nareszcie, k…a – powiedział i zabrał się do pomocy, przynosząc kamienie potrzebne do obciążenia podstawy.”

Kronika Krakowska:

Kronika – 26 XI 2010, godz. 18.30

O autorze:

Krzysztof Krzysztof


Z Krzyża Papieskiego ZIKiT został już odciążony  ale do dnia dzisiejszego zdaje się nie jest w stanie wrócić do równowagi. Wyczerpanie akcją ścięcia Krzyża sprzed  pół roku daje się nadal we znaki.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Krakowski ZIKiT wyczerpany nocną akcją ścięcia Krzyża Papieskiego na Błoniach”

 1. nfajw said

  Skarga znów samotny, czyli jak rzeźbić w Krakowie
  Małgorzata I. Niemczyńska2010-12-02,

  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8755490,Skarga_znow_samotny__czyli_jak_rzezbic_w_Krakowie.html
  …………….Krzysztof Krzysztof obnażył bezradność miasta, które od lat nie radzi sobie z samowolnymi rzeźbami i pomnikami. Do tej pory niemal każdy mógł postawić w Krakowie, co chciał i gdzie chciał. Krzysztof Krzysztof udowodnił, że nic się nie zmienia.

  Przypomnijmy trzy najgłośniejsze sprawy:

  * Opracowany pod patronatem prezydenta Kazimierza Gołasia i kardynała Franciszka Macharskiego pomnik ks. Piotra Skargi na pl. Marii Magdaleny (pierwszy laureat naszego plebiscytu Archi-Szopa) powstał w 2001 roku bez społecznej dyskusji, a nawet konsultacji z krakowskimi autorytetami, burząc zatwierdzony konkursem projekt zagospodarowania placu.

  * Dla „Erosa bendato”, ofiarowanego miastu przez Igora Mitoraja, krakowianie wybrali w internetowym plebiscycie przestrzeń przed Galerią Krakowską na Nowym Mieście. Prezydent Jacek Majchrowski obiecał, że uszanuje ten wybór. Zaprotestował jednak artysta i rzeźba już od trzech lat stoi na Rynku Głównym.

  * W 2008 roku krakowska kuria po cichu zamówiła odlanie z brązu ponadtrzymetrowego monumentu Jana Pawła II, by ustawić go na Wawelu. Ideę forsował kardynał Stanisław Dziwisz. – Nasi prawnicy uznali, że nie złamiemy prawa, pod warunkiem że nie zespoimy pomnika na trwałe z podłożem – uznał wówczas ks. Zdzisław Sochacki, proboszcz katedry wawelskiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: